Kontakt

Szkoła Podstawowa 

im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli


nasza misja


 

Jesteśmy szkołą, której zadaniem jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dziecka, wspieranie go w procesie nabywania wiedzy, sprawności, postaw i nawyków, które zapewniają mu przygotowanie racjonalnego i godnego życia oraz kontynuacji nauki na dalszym etapie kształcenia. Realizacji powyższych celów sprzyja klimat społeczny, kwalifikowana kadra, wyposażenie szkoły, bogata oferta zajęć pozalekcyjnych.

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoły Filialnej w Chociemyśli oraz trzecich klas Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego odbędzie się w sali gimnastycznej gimnazjum ok. godz. 8:45 ( po zakończeniu mszy świętej).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli informuje, że pomimo realizacji inwestycji pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Kotli”, która powinna zakończyć się do dnia 14 września br. rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się zgodnie z planem, tj. 3 września br. 

W związku z powyższym część zajęć dla dzieci klas II – VIII i oddziałów gimnazjalnych będą odbywały się w obiektach będących własnością Gminy, tj. sali wiejskiej w Kotli, sali narad Urzędu Gminy Kotla, sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Na przerwach uczniowie będą korzystali z terenów komunalnych. 

Uczniowie klas I będą realizowali zajęcia w budynku Gimnazjum Gminnego w Kotli. Szczegółowy plan zajęć przekazany zostanie uczniom w dniu rozpoczęcia szkoły.

Wycieczka do Zielonej Góry

W dniu 11.06.2018 r. uczniowie klasy 4 b Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wraz z wychowawczynią – Heleną Kulesza i panią Małgorzatą Łukijańczuk uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. Celem wyjazdu był udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski. Uczniowie brali udział w następujących zajęciach:

• „Pokazy fizyczne z ciekłym azotem”, 

• „Dokąd latają lubuskie bociany białe ?”, 

• „Wyścig z czasem” – nauka reanimacji na fantomie, 

• „Pokaz modeli rakiet kosmicznych i łazika kosmicznego”.

Uczniowie w ciekawy sposób poszerzyli swoja wiedzę i zainteresowania.

Relacja fotograficzna»

KONKURS: NAJLEPSZY MATEMATYK KLAS CZWARTYCH

W dniu 07.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbył się konkurs: NAJLEPSZY MATEMATYK KLAS CZWARTYCH. W konkursie brało udział 14 uczniów ze wszystkich klas czwartych. I miejsce i zaszczytny tytuł NAJLEPSZEGO MATEMATYKA zdobyła Maja Nomejko, II miejsce – Krzysztof Krogulec, III miejsce – Marika Bałajewicz

Organizatorem konkursu była pani Helena Kulesza.

Relacja fotograficzna»

„DZIEŃ DLA ŻYCIA”

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kotli we współpracy z Gminą Kotla i Ochotniczą Straż Pożarną w Kotli w dniu 2 czerwca 2018 na terenie rekreacyjno - sportowym w Kotli zorganizował Piknik Rodzinny i Dzień Dziecka wraz z poborem krwi pod hasłem „Znajdź czas, podziel się krwią przed wakacjami” w ramach promocji krwiodawstwa na terenie gminy Kotla. Był on podsumowaniem rocznej współpracy z RCKiK we Wrocławiu Terenowego Oddziału w Głogowie w ramach projektu „Twoja krew – moje życie. Razem pokonamy smoka”.

Więcej »

Relacja fotograficzna»

KOLOROWY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2018

W dniach 07.05.2018 - 11.05.2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kotli odbył się Kolorowy Tydzień Profilaktyki, którego celem była realizacja działań ujętych w Szkolnym Programie Wychowawczo - Profilaktycznym na 2018r. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i rodzice. 

Każdy dzień tygodnia miał swój kolor i tematykę: 

- poniedziałek – Dzień Miłego Powitania (kolor żółty), 

- wtorek-Dzień Radości i Przyjaźni (kolor czerwony), 

- środa- Dzień Troski (kolor biały),

- czwartek- Dzień Dobrego Internetu (kolor niebieski)

Więcej »

Relacja fotograficzna»

WIZYTA UCZNIÓW KLAS III W SALI EDUKACYJNEJ ,,OGNIK’

W kwietniu i maju 2018r. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie i wzięli udział w programie edukacyjnym w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przeciwpożarowej, który przeprowadzony został w specjalnie do tego celu przygotowanych salach edukacyjnych ,,Ognik”. W pierwszej sali uczniowie poznali podstawowe wyposażenie strażaka, dowiedzieli się co to jest czad, czujki pożarowe, oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pomocy przedmedycznej. W drugiej Sali, będącej repliką mieszkania, symulowany był pożar, zadymienie i próbna ewakuacja. Kolejną atrakcją była również symulacja gaszenia pożaru budynku mieszkalnego przy użyciu sprzętu strażackiego. Ponieważ ostania wizyta uczniów odbyła się kilka dni po święcie strażaków, w dowód wdzięczności za ciekawie prowadzone zajęcia uczniowie podarowali piękny tort i podziękowanie dla wszystkich pracowników KP PSP w Głogowie.

Organizatorzy: 

Ewa Kempa 

Urszula Gniewosz 

Katarzyna Bartczak 

Kinga Nomejko

Relacja fotograficzna»

PODARUJ KREW – URATUJ ŻYCIE

 Krew jest lekiem ratującym Życie, którego niczym nie można zastąpić. Jej wartość doceniamy dopiero w obliczu tragedii swojej lub swoich bliskich. W wielu przypadkach tylko dzięki niej możliwy jest powrót do zdrowia. Oddając krew ratujemy życie i sprawiamy, że dzięki naszej decyzji ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny i przeżyć kolejne wakacje. 

Krew można oddać 2 czerwca 2018 r. w godz. od 11.00 do 14.00 na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli (boisko sportowe). Każdy, kto chce oddać krew, musi mieć przy sobie dokument tożsamości i przejść wstępne badania. Dawca musi ważyć nie mniej niż 50 kg. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić wodę.

I Konkurs Poezji Mówionej i Pisanej w Chociemyśli

Konkurs odbył się 15.05. 2018r.”. Uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w dwóch kategoriach konkursu. Zadaniem I kategorii było napisanie wiersza o wybranym przedmiocie gospodarstwa domowego. Więcej »

Relacja fotograficzna»

Wycieczka do Głogowa

Dnia 25 kwietnia 2018r. klasy III a i III d uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Głogowa , której celem było poznanie historii najbliższej okolicy. Uczniowie zapoznali się z krótką historią fosy głogowskiej. Zwiedzali pozostałości twierdzy z XVII wieku między innymi: kazamaty, poterny oraz pomieszczenie gdzie składowano proch. 

Opiekunowie wycieczki: 

Urszula Gniewosz 

Ida Gniewosz 

Ewa Kempa

Relacja fotograficzna»

DZIEŃ OTWARY W CHOCIEMYŚLII

Dnia 13.04.2018 w Szkole Filialnej w Chociemyśli odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klasy I c i III c wraz z wychowawcami zaprosili uczniów z dwóch oddziałów przedszkolnych w Chociemyśli. Każda grupa dzieci odwiedziła obie klasy, gdzie mogła pracować na ekranie dotykowym, obejrzeć salę lekcyjną, wykonać zadania przy stolikach. Pani M. Ryszka- Gryndzia podarowała gościom balony. Uczniowie klasy III c zaprezentowali kącik czytania, klasę komputerową i salkę gimnastyczną . W salce gimnastycznej przedszkolaki mieli za zadanie pokonać tor przeszkód. Na pożegnanie wręczono dzieciom kolorowanki i naklejki. Mamy nadzieję, że szkolniaki rozbudzili ciekawość u przedszkolaków i ci z jeszcze większą ochotą rozpoczną swoją przygodę w szkole. 

Katarzyna Bartczak

Marzena Ryszka- Gryndzia

Relacja fotograficzna»

„Zaprogramuj przyszłość”

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Doświadczeni trenerzy przygotują 1200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z 222 szkół do prowadzenia lekcji z programowania. Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Następnie, świetnie przygotowani nauczyciele, pod okiem trenerów, poprowadzą 15 ciekawych lekcji z programowania dla uczniów klas 1-3.

zp

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

 „CZYTAMY MAKUSZYŃSKIEGO!”

Dnia 19 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli odbył się etap szkolny konkursu dla uczniów klas IV-VII ze znajomości treści utworu Kornela Makuszyńskiego „List z tamtego świata”. 

Prace oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: 

1. Barbara Gela-Rutkowska 

2. Alina Szermer 

Jury wyłoniło kandydata do etapu międzyszkolnego: 

Paulina Dziurdziak – uczennica klasy V b 

W dniu 27 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy odbył się drugi etap konkursu. Uczniowie musieli wykazać się świetną znajomością treści wskazanej lektury.

W wyniku rywalizacji nasza uczennica Paulina Dziurdziak zajęła II miejsce, za które otrzymała nagrodę oraz dyplom. Gratulujemy! 

Opiekunowie: 

Barbara Gela- Rutkowska 

Alina Szermer

Wielkanoc w Szkole Filialnej w Chociemyśli

Dnia 28.03.2018r. uczniowie klasy I c i III c zamienili się w poszukiwaczy skarbu. Cały obiekt szkolny stał się miejscem pełnym zagadek i łamigłówek do rozwiązania. Wszystko to doprowadziło ostatecznie cierpliwych poszukiwaczy do zasłużonej nagrody. Skarbem, według nawiązania do Wielkanocnej tradycji, były czekoladowe jajeczka. Uczniowie podczas poszukiwań uczyli się korzystać z aplikacji na tablecie- „QR CODE”, która jest elementem realizowanego projektu w naszej szkole - „Zaprogramuj Przyszłość”. Kolejną atrakcją był pokaz drukarki 3D przygotowany przez pana Krzysztofa Rudnickiego (tatę ucznia z klasy I c). Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały efekty pracy nowoczesnego sprzętu. 

Katarzyna Bartczak 

Marzena Ryszka-Gryndzia

Relacja fotograficzna»

Nocka z kodowaniem

Uczniowie klasy Ic oraz IIIc długo będą wspominać swoją pierwszą noc, spędzoną w szkole. Impreza pod hasłem „Nocka z kodowaniem” rozpoczęła się o godz. 18.00 w czwartek 22 marca 2018 r. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w śpiwór lub kocyk, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru. 

Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: granie na owocach i warzywach, odszyfrowanie wielkanocnych obrazków, przeprowadzenie robota przez tor przeszkód, wiosenny quiz oraz układanie wież z kolorowych kubeczków.

Dla wszystkich łakomczuszków zaserwowana została smakowita pizza, a później urządzony został wieczór filmowy. Około 23.00 uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Następnego dnia o godzinie siódmej była pobudka, a później sprzątanie klas i wspólne śniadanie. Po tylu emocjach poprzedniej nocy ciężko nam było wrócić do rzeczywistości.

Relacja fotograficzna»

TO JUŻ XIII DZIEŃ OTWARTY

23 marca 2018 r. po raz trzynasty odbył się DZIEŃ OTWARTY w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Głównym celem akcji jest niwelowanie wśród dzieci i ich opiekunów obaw przed podjęciem nauki w szkole oraz utrwalenie przyjaznego wizerunku szkoły wśród kandydatów na uczniów. W tym roku w ramach Dnia Otwartego przybyło 28 przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Kotli wraz z opiekunami oraz 7 dzieci uczęszczających do innych przedszkoli. 

Przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w klasach I – III, zwiedzali różne pomieszczenia oraz oglądali wyposażenie szkoły. Po zajęciach wszyscy wrócili do świetlicy szkolnej na poczęstunek oraz pokaz multimedialny o najważniejszych wydarzeniach w szkole. Na zakończenie małym gościom wręczono foldery zwierające ofertę edukacyjną szkoły. Przed udziałem w zajęciach 9 z 35 dzieci stwierdziło, że trochę boi się szkoły. Natomiast po zajęciach wszyscy kandydaci na uczniów oznajmili, że już nikt się nie boi, podoba im się w szkole i chętnie przyjdą we wrześniu do klasy pierwszej. Również rodzice i opiekunowie w ankietach bardzo pozytywnie odnieśli się do organizacji Dnia Otwartego.

Organizatorzy: 

Dorota Wojno – Fidzińska

Henryka Bylebył 

Kinga Nomejko 

Anna Skiba 

Elżbieta Baczyńska 

Prowadzący zajęcia w ramach Dnia Otwartego: 

Klasa 1a - Anna Grzyb 

Klasa 1b - Dorota Baraniecka 

Klasa 2a - Ida Gniewosz Klasa 2b - Ludmiła Woźniak 

Klasa 3a - Dorota Wojno-Fidzińska 

Klasa 3a - Uszula Gniewosz

Relacja fotograficzna»

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Filialnej w Chociemyśli

21 marca w Szkole Filialnej w Chociemyśli odbyło się przywitanie wiosny. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas Ic i IIIc przeszły z Marzannami, gaikami oraz instrumentami barwnym pochodem przez Chociemyśl. Cała miejscowość słyszała hasło „Precz zimo zła!”. Po przejściu na szkolne boisko Marzanny spłonęły w ognisku, a na dzieci czekały upieczone kiełbaski.

Relacja fotograficzna»

Uchwała Nr XLII/233/18 Rady Gminy Kotla z dnia 19.02.2018r.

Wójt Gminy Kotla realizując zobowiązanie zawarte w Uchwale Nr XLII/233/18 Rady Gminy Kotla z dnia 19 lutego 2018r. informuje o zamiarze przekształcenia Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli poprzez włączenie do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, zgodnie z w/w uchwałą.

Uchwała Nr XLII/233/18 Rady Gminy Kotla z dnia 19.02.2018r.

I etap Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego CZYTAMY MAKUSZYŃSKIEGO

KLASY II i III CHĘTNIE CZYTAJA MAKUSZYŃSKIEGO 16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbył się I szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego CZYTAMY MAKUSZYŃSKIEGO w kategorii klas II i III. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas IIa, IIIa, IIIc i IIId. Więcej »

Relacja fotograficzna»

Najmarniejszy kot jest arcydziełem

Taki tytuł miał Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny zorganizowany przez Dział Dziecięco – Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego oraz Szkoły Filialnej w Chociemyśli uczestniczyli w wyżej wymienionym konkursie. Łącznie z obu szkół przekazano 60 prac plastycznych, a z każdą pracą po jednej sztuce karmy dla kota. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria I –klasy 1-3 szkoły podstawowe Kategoria II –klasy 4-7 szkoły podstawowe 

Dnia 7.03.2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy. Nagrody wręczały Pani Dyrektor MBP Izabela Owczarek i przedstawiciel schroniska dla zwierząt „Amicus”. Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu i otrzymali cenne nagrody: - Lidia Walendowska (z kl. 3c) zajęła I miejsce, - Julia Dwornicka (z kl. 3a) zajęła II miejsce, -Nikola Słodzińska (z kl. 5b) zajęła III miejsce. Gratulujemy laureatkom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. OPIEKUNOWIE: Henryka Bylebył Małgorzata Łukijańczuk

Relacja fotograficzna»

Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny

W dniu 07.03.2018 r. reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, Marika Bałajewicz z klasy IV b oraz Maja Nomejko z klasy IV c, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym dla klas czwartych „Z klasy do kasy”. Dziewczęta, po zmaganiach w wielu zadaniach i konkurencjach, zajęły 5 miejsce w gronie 12 drużyn biorących udział w konkursie. Drużynę naszej szkoły do konkursu przygotowała Helena Kulesza.

Wystawa klocków LEGO

14 lutego 2018 r. uczniowie klas I – VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli pod opieką nauczycielek: p. D. Baranieckiej, U. Gniewosz oraz pedagog E. Kempy udali się na wycieczkę do Wrocławia w celu zwiedzenia największej w Europie edukacyjnej wystawy budowli z kloców LEGO, mającej miejsce na Stadionie Miejskim. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć m.in. budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, sceny historyczne, eksponaty interaktywne, Aleję Gwiazd Sportu, sceny znane z filmów i bajek, fascynujące modele ukazujące budowę ludzkich narządów oraz największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków LEGO – prezydencki „Air Force One”. Uczniowie odwiedzili również Fun Park, gdzie mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością podczas swobodnej zabawy oraz tematyczny sklepik, w którym zakupili cenne pamiątki.

Relacja fotograficzna»

OK PARK

W dniu 12 lutego 2018 uczniowie klasy Va, Vb oraz VII b uczestniczyli w wycieczce do Rodzinnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego "OK PARK" w Głogowie. W trakcie pobytu w centrum uczniowie szlifowali swoje umiejętności jazdy na łyżwach i uczestniczyli w drużynowych rozgrywkach bowlingowych. Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki w grze w kręgle otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyjazd zakończył się w restauracji McDonald's w Głogowie. 

Opiekunowie: 

Marta Łojko-Krzyszkiewicz 

Magdalena Kawałkowska 

Lilla Sobolewska Aleksandra 

Twardy Kinga Nomejko

Relacja fotograficzna»

Zuchowy Biwak

Zuchy z II Gromady Zuchowej „Psotne Skrzaty” działające w Szkole Filialnejw Chociemyśli zaprosiły zaprzyjaźnioną gromadę z Głogowa „Misiaki Rozrabiaki” na biwak, który odbył się w dniach 09-10.02.2018r. Zuchy rozpoczęły spotkanie od prezentacji okrzyków swoich gromad oraz pląsów. Prawdziwym wyzwaniem było przygotowanie pizzy na wspólną kolację. Na kolejnej części zajęć uczestnicy biwaku kształtowali umiejętności i utrwalali swoją wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem , nadszedł najbardziej wyczekiwany przez „Psotne Skrzaty”moment. Miały one za zadanie pokonać trasę przygotowaną przez gromadę doświadczonych zuchów z Głogowa. Podczas biegu dzieci zaliczały zadania wykazując się odwagą, sprytem oraz znajomością prawa zuchowego. Pomyślnie zakończony bieg oznaczał gotowość do złożenia Zuchowej Obietnicy. Wszystkim kandydatom udało się z powodzeniem zakończyć najważniejszą harcerską próbę i otrzymać Znaczek Zucha, który z dumą będą nosić na sercu.

Relacja fotograficzna»

„ W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAŚNI CHARLESA PERRAULTA”

W dniach 05.02 – 09.02 2018 roku uczniowie klas pierwszych i trzecich Szkoły Filialnej w Chociemyśli uczestniczyli w imprezie czytelniczej pod tytułem „Tu mieszka bajeczka”. Tegoroczna impreza nosiła tytuł „W zaczarowanym świecie baśni Charlesa Perraulta” i składała się z dwóch części: • spotkania z baśnią, • konkursy. Więcej »

Relacja fotograficzna»

Kiermasz

  

Dnia 09.02.2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotli odbył się kiermasz z ciastem, zorganizowany przez klasę 5b. Cały dochód z kiermaszu ma wesprzeć Akcję Kastrację. Łączna kwota, jaką udało się zebrać to 446 zł, więc można uznać akcję za udaną! 

Klasa Vb od stycznia tego roku adoptowała wirtualnie psa o imieniu Anielka z Fundacji "Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie". 

W ślad za nią podążyła klasa VIIb, która adoptowała psa o imieniu Julek oraz klasa IVa, która adoptowała psa o imieniu Dżeki.

Dzień Babci i Dziadka 2018

Dn. 02.02.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci 5-6letnie z Oddziału Przedszkolnego w Chociemyśli wystawiły jasełka pod nazwą: „Niech miłość mieszka w nas”. Przedszkolaki wystąpiły w przepięknych strojach, wcielając się w bliblijne postaci, recytując wiersze i śpiewając kolędy. Nie brakowało również pokazów tanecznych w wykonaniu jasełkowych aniołów i diabłów. 

Zaproszeni goście ze wzruszeniem obserwowali poczynania „małych aktorów” na scenie, nagradzając ich jednocześnie głośnymi oklaskami. Po części artystycznej nadszedł czas na wręczenie Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonanych upominków oraz zaproszenie gości na poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

Relacja fotograficzna»

78 rocznica deportacji Polaków na Syberię

Tradycją Szkoły Podstawowej w Kotli stało się organizowanie uroczystego apelu upamiętniającego wydarzenia z 10 lutego 1940 r., kiedy to władze sowieckie przeprowadziły masową akcję deportacyjną z zagarniętych terenów wschodnich II Rzeczypospolitej. Przymusowe przesiedlenia – na teren północnego Kazachstanu oraz Syberii- objęło głównie ludność polską, a przede wszystkim osadników rolnych, urzędników państwowych, kolejarzy wraz z rodzinami. 

8 lutego 2018 r. do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli przybyli Sybiracy, ich rodziny i zaproszeni goście, by wspólnie z uczniami klas IV- VII i nauczycielami uczcić pamięć minionych wydarzeń. W czasie uroczystości młodzież zaprezentowała program artystyczny, na który składały się wspomnienia byłych zesłańców, utwory poetyckie i piosenki. Utwory te wywarły ogromne wrażenie, nie tylko na gościach, ale i młodych wykonawcach, skłoniły do wspomnień i refleksji.

Relacja fotograficzna»

Bal noworoczny

12 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Bal noworoczny. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Wesołe kolory i wielkie balony wprowadziły dzieci w karnawałowy czas zabawy. Już od godziny 9:00 na sali pojawiły się uśmiechnięte i przebrane przedszkolaki i dzieci z klas I i II z Kotli, a także wszystkie dzieci ze Szkoły Filialnej w Chociemyśli. Kolorowe postaci z bajek, żołnierze, piłkarze, strażacy wspólnie tańczyli i bawili się w rytm muzyki, którą przygotował specjalnie na tę okazję DJ Romek Włodarczak. Nie zabrakło również konkursów, które wzbudziły wiele emocji. Na koniec jury wybrało Króla i Królową Balu. 

Tuż po zabawach grupy młodszej, na sali powitaliśmy dzieci z klas III-VI.. Bardzo trudne zadanie stało przed jury, którego zadaniem było wybranie Króla i Królowej Balu. Wszyscy bowiem bawili się fantastycznie a pomysłowość i oryginalność prezentowanych strojów okazała się niezwykła. Dzieci bawiły się od pierwszej do ostatniej piosenki, łapiąc oddech podczas przygotowanych konkursów z nagrodami. Król i Królowa Balu w tej grupie wybrani zostali jednogłośnie. Pojawiły się dodatkowe miłe wyróżnienia. Bal dla wszystkich okazał się świetną zabawą.

Relacja fotograficzna»

BEZPIECZNE FERIE

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w dniu 12 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kotli odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem pogadanki było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Pan policjant zaapelował o rozwagę podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych. Zwrócił również uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze, szczególnie zimą, na stosowanie odblasków oraz nieporuszanie się po drodze środkami lokomocji, co do których uczniowie nie posiadają uprawnień do kierowania. Na koniec dzielnicowy życzył uczniom radosnych i bezpiecznych ferii. 

Ewa Kempa

Relacja fotograficzna»

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Filialnej w Chociemyśli

Dnia 10 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie z Szkoły Filialnej w Chociemyśli (klasa Ic i III c) przygotowali występ artystyczny z tej okazji. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały, odgrywały role i grały na instrumentach. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim dziadkom.

 

Katarzyna Bartczak 

Marzena Ryszka-Gryndzia

Relacja fotograficzna»

Znają opowiadania z Doliny Muminków

Dnia 08.01.2018 r. drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli w składzie : 

• Weronika Hyżak (IIa) , 

• Karolina Dziurdzia (IIb), 

• Mikołaj Łukijańczuk (IIa) 

brała udział w powiatowym konkursie czytelniczym pt.” Opowiadania z Doliny Muminków”, 

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie. Dobra zabawa i różnorodność konkurencji towarzyszyły całej imprezie czytelniczej.

Nasi uczniowie wykazali siębardzo dobrą znajomością treści książki Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków” i zdobyli III miejsce . Weronika, Karolina i Mikołaj otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy 

Opiekunowie :

Henryka Bylebył 

Ida Gniewosz

Ludmiła Woźniak 

Małgorzata Łukijańczuk

Relacja fotograficzna»

„Kolędnicy 2018”

W dniu 06.01.2018 roku w Kościele pw. Św. Marcina w Kotli dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli miały zaszczyt wystąpić podczas koncertu z cyklu „Kolędnicy 2018” pod patronatem Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka w wykonaniu Chóru Gospel „Space Of Grace” oraz solistów Studia Talentów. Można powiedzieć, że był to tak zwany SUPPORT muzyczny. Dzieci zaprezentowały się przepięknie, zaśpiewały na bardzo wysokim poziomie bardzo trudne trzy utwory związane z tematyką świąteczną. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki muzyki naszej szkoły Panią Ludmiłę Woźniak i Anetę Marciniak. 

Autorem zdjęć jest pan  Janusz Nadolski.

Relacja fotograficzna»

Więcej na GLOGOW.INFO.PL

Więcej na miedziowe.pl

Rozgrywki powiatu głogowskiego w mini piłce siatkowej

05.01.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białołęce odbyły się rozgrywki półfinałowe powiatu głogowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Uczniowie Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Kotli zajęli: dziewczęta 3 miejsce, a chłopcy 2 miejsce i to chłopcy awansowali do rozrywek finałowych o mistrzostwo powiatu głogowskiego. Gratulujemy drużynom i życzymy dalszych sukcesów. Do rozgrywek uczniów przygotowały: Aleksandra Twardy i Lilla Sobolewska.

Relacja fotograficzna»

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 03.01.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbył się Turniej Tenisa Stołowego . Do turnieju przystąpiło 9 dziewcząt i 11 chłopców z rocznika 2005 i młodsi . Mecze rozegrane zostały systemem,, każdy z każdym” co dało możliwość rozegrania każdemu zawodnikowi kilku meczy.

Ostateczne wyniki 

Kategoria Dziewcząt:

I miejsce- Małgorzata Olszak, II miejsce- Nadia Moryń, III miejsce- Karolina Stanek

Kategoria Chłopców: 

I miejsce- Oskar Soczewko, II miejsce- Oskar Młynarczyk, III miejsce- Artur Balicki 

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce reprezentować będą naszą szkołę w dalszym etapie rozgrywek. 

Turniej przygotowały i przeprowadziły: Lilla Sobolewska i Aleksandra Twardy.

Relacja fotograficzna»

Jasełka

19 grudnia 2017 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbyło się przedstawienie „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas IIIa, IIIc, IIId. W przedstawieniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice trzecioklasistów oraz zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy pani Halina Przybylska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli pani Iwona Adamczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli pani Dorota Młodecka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Alina Kasprzak a także Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli pani Halina Ignacik. 

Występy aż 68 młodych artystów z klas trzecich przygotowanych przez wychowawczynie: panią Katarzynę Bartczak, panią Urszulę Gniewosz i panią Dorotę Wojno-Fidzińską urozmaicały piękne kolędy w wykonaniu zespołów wokalnych pod kierunkiem pani Ludmiły Woźniak i pani Anety Marciniak. Nad całością czuwała koordynatorka i pomysłodawczyni przedstawienia pani Elżbieta Baczyńska. Na tle bożonarodzeniowych dekoracji uczniowie w barwnych strojach z przejęciem pokazali historię narodzin Dzieciątka Jezus wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Mimo niewielkiej tremy występ został przyjęty bardzo ciepło, a niejedna mama miała łzy wzruszenia na policzkach. 

Na zakończenie wszyscy nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi z wielkim zaangażowaniem odśpiewali nastrojową kolędę „Cicha noc” sprawiając niespodziankę uczniom. I tak w miłej, świątecznej atmosferze pozostało nam już tylko odliczać dni do Bożego Narodzenia. 

Organizatorzy; 

Elżbieta Baczyńska 

Katarzyna Bartczak 

Małgorzata Bassarab 

Urszula Gniewosz 

Aneta Marciniak 

Dorota Wojno-Fidzińska 

Ludmiła Woźniak

Relacja fotograficzna»

AKCJA KUP CIASTKO ZA ZŁOTÓWKĘ’’ W RAMACH WSPIERANIA  ,,SZLACHETNEJ PACZKI’’

W terminie od 09.11.2017do 07.12.2017 w naszej szkole zorganizowano akcję pod hasłem: ,,Kup ciastko za złotówkę’’ jako akcję charytatywną wspierającą Ogólnopolską Akcje pod hasłem ,,Szlachetna Paczka’’. 

W wyznaczonym terminie poszczególne klasy przygotowały słodkie wypieki, a następnie sprzedawały je za symboliczną złotówkę.

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży zostały przeznaczone w ramach ,,Szlachetnej Paczki’’ na pomoc osobie niepełnosprawnej ruchowo (wymianę drzwi balkonowych). 

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem tak wśród uczniów przygotowujących wypieki, jak i sprzedających i kupujących. 

Ogółem ze sprzedaży pozyskano 1528zł i 27gr. 

Cała akcje wspierał i monitorował Samorząd Uczniowski 

Opiekunowie: 

Aleksandra Twardy

Małgorzata Włodarska

Małgorzata Bassarab

"W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAŚNI CHARLESA PERRAULTA"

Pod takim hasłem w dniach 11-15 grudnia 2017r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w imprezie czytelniczej pod wspólnym tytułem "Tu mieszka bajeczka". Tegoroczna impreza składała się z dwóch części: Więcej »

Relacja fotograficzna»

SZKONY KONKURS EKOLOGICZNY

8 grudnia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotli Szkolny Konkurs Ekologiczny pn. „Los Ziemi w naszych rękach”. Konkurs miał na celu: Więcej »

Relacja fotograficzna»

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW POD PATRONATEM WÓJTA GMINY KOTLA

W dniu 12.12.2017r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli była organizatorem Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców ,, HANDBALL LAND” rocznik 2006 i młodsi. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z powiatu głogowskiego: SP7 Głogów, SP10 Głogów, SP12 Głogów, SP2 Głogów, SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP Białołęka, SP Radwanice, SP Aslan Głogów, ogółem ponad 100 zawodników 

Każda drużyna rozegrała po cztery spotkania. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Tym razem niepokonana okazała się Szkoła Podstawowa nr.7 z Głogowa , która zajęła pierwsze miejsce. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli ostatecznie zajęli piąte miejsce, a najlepszym zawodnikiem drużyny z Kotli został wybrany Gabriel Wojcieszonek, wyróżnienie za grę w obronie otrzymał Jakub Sochacki. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Patryk Wolanin z SP 10 , a bramkarzem Aleksander Maćkowiak z SP 7. Puchary dla zwycięzców i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Kotla pan Łukasz Horbatowski, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kotli pani Halina Ignacik, Kierownik oddziału Bank Baku Spółdzielczego we Wschowie pani Zuzanna Kuta Sponsorami turnieju byli: Wójt Gminy Kotla pan Łukasz Horbatowski, Rada Rodziców i dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kotli pani Halina Ignacik, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Firma Przewozowa KARMAR, Piekarnia- Ciastkarnia K. Niedbalski z Bielaw. 

. Dziękujemy wszystkim za udział , a sponsorom za hojność . 

Organizatorem i opiekunem drużyny chłopców z Kotli była: Lilla Sobolewska

Relacja fotograficzna»

ROZSTRZYGNIĘTO biblioteczny konkurs plastyczny

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 r. ogłoszono ww konkurs plastyczny. Jego organizatorami byli: nauczyciel bibliotekarz, nauczyciele poloniści i nauczyciel plastyki. Uczniowie klas IV- VII mieli za zadanie wyszukać (w książce lub w Internecie) przysłowia o głowie, wybrać jedno i zilustrować je. Więcej »

Relacja fotograficzna»

Spotkanie z pracownikami PWiK w Głogowie

Dnia 11 grudnia 2017 r. uczniowie klas 1a, 2a i 3a spotkali się z pracownikami PWiK Głogów, na zajęciu edukacyjnym dotyczącym znaczenia wody w życiu człowieka. Dzieci poznały historię kropelki wody, zbudowały wspólnie z prowadzącą prosty filtr i wypróbowały jego działanie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od zaproszonych gości maskotki – ośmiorniczki. To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. 

Organizatorzy: 

Dorota Wojno – Fidzińska

Małgorzata Włodarska 

Anna Grzyb 

Ida Gniewosz

Relacja fotograficzna»

"Mikołaj i przyjaciele"

Aż 350 uczniów z klas I-V oraz pięcio i sześciolatków ze wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy bawiło się na Gminnej Integracyjnej Zabawie Mikołajkowej pod nazwą „Mikołaj i przyjaciele”.Więcej »

Relacja fotograficzna»

Spotkanie z górnikiem

Grudzień to miesiąc , który kojarzy się nie tylko z Mikołajem i świętami. Klasy II b i III d 1 grudnia gościły górnika ubranego w strój galowy. Uczniowie mogli się przyjrzeć jak wygląda odświętny strój górnika , a także przymierzyć czapkę. Obejrzeli wspólnie film „Jak to ruszyć KGHM”. Ponadto dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią oraz jakie surowce są wydobywane na naszych terenach. W podziękowaniu uczniowie podarowali górnikowi kwiaty, prezenty, powiedziały wiersz i zaprosiły na wspólny poczęstunek, który przygotowali rodzice. Serdecznie dziękujemy niezwykłemu gościowi za przybycie do naszej szkoły. 

Urszula Gniewosz 

Ludmiła Woźniak

Relacja fotograficzna»

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zabawka, którą kochają wszystkie dzieci. Dlatego 24 listopada w klasie II b zorganizowano obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia, którego prezentowali podczas parady przy piosence „Pokochaj pluszowego misia”. W trakcie całodziennych zajęć uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia i jego święta, zgadywali imiona najsłynniejszych misiów z dziecięcych bajek, zajadali się wafelkami z miodem oraz wykonywali prace plastyczne i techniczne. Przez cały dzień w klasie było radośnie, wesoło i bardzo kolorowo. Zadowoleni z siebie i dumni drugoklasiści pełni wrażeń wrócili do domu z pluszowym misiem i misiem wykonanym własnoręcznie. 

Jolanta Spychała

Ludmiła Woźniak

Relacja fotograficzna»

Nasi nowi młodzi czytelnicy

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku w SP Kotla i SF Chociemyśl odbyły się dwie uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika i przyjaciela książki. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści przybyli wraz z wychowawcami do bibliotek szkolnych, by stać się czytelnikami. Po przywitaniu przez bibliotekarkę wszyscy zgromadzeni obejrzeli inscenizację pt. „Spotkanie z bajką”, przygotowaną przez członków grupy teatralnej „Koma”. Następnie dziewczęta z koła muzycznego „Atonutki” zaśpiewały piosenki: Podróż do krainy bajek, Witajcie w naszej bajce a na zakończenie uroczystości Biblioteczny song. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, jak szanować książki, zdali egzamin ze znajomości baśniowych i bajkowych postaci, rozwiązywali zagadki o książce, bibliotece i księgarni. Po wzorowo wykonanych zadaniach pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnicze. Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Pani Halina Ignacik dokonała pasowania uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej i przyjaciela książki. Młodzi czytelnicy otrzymali na pamiątkę: imienne zakładki do książki przygotowane przez koło scenograficzne oraz książeczki wypracowane przez członkinie Koła Miłośników Książki. Misiową scenografię przygotowali uczniowie z koła artystycznego „Na skrzydłach wyobraźni” i Koło Miłośników Książki. Uroczystość się udała, uczniowie klas pierwszych byli pod ogromnym wrażeniem. Z uśmiechem na ustach i upominkami w rękach opuścili szkolną bibliotekę, którą od dziś będą mogli odwiedzać na co dzień. 

Organizatorzy: 

Henryka Bylebył 

Alina Szermer 

Ludmiła Woźniak

Małgorzata Bassarab
Jolanta Spychała 

Małgorzata Łukijańczuk

Relacja fotograficzna»

Spektakl teatralny pt. „Opowieści z krainy Lodu”

Dnia 28 listopada2017r. uczniowie z klasy I b i III d pojechali do MOK-U w Głogowie na spektakl teatralny pt.: „Opowieści z krainy Lodu” . Dzieci przeniosły się wraz z aktorami w Krainę Lodu i przeżywały jeszcze raz przygody jej bohaterów wcześniej poznanych z ekranizacji filmowej tej powieści. 

Opiekunowie wyjazdu: 

Dorota Baraniecka 

Urszula Gniewosz 

Ewa Kempa

Andrzejki 2017

W dniu 29.11.2017 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbyły się Andrzejki zorganizowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Wróżby andrzejkowe oraz zabawa zostały przygotowane dla dwóch grup wiekowych, tj: dla uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VII. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby, wśród których znalazły się: - wybór na podstawie liczby przyszłego zawodu; - wróżba ze sznurówką; - serce z imionami przyszłego partnera; - karty wywróżą ci wiele; - spróbuj szczęścia w losach; - wróżba z patyczkami. Wróżby cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem tak wśród dzieci młodszych, jak i młodzieży. Przedstawiciele SU przygotowali ponadto muzykę przy której uczniowie mieli okazję potańczyć . 

Opiekunki SU:

Relacja fotograficzna»

Zabawa Andrzejkowa w Szkole Filialnej w Chociemyśli

Dnia 27.11 w Szkole Filialnej w Chociemyśli odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Jedną z atrakcji był konkurs na najbardziej szaloną fryzurę. Wielu uczniów przyszło do szkoły z wymyślnymi i zabawnymi fryzurami. Werdykt był trudny, ale ostatecznie zdecydowano nagrodzić następujące osoby: GRAND PRIX- Sara Sznigir I Miejsce- Lena Sosnowska II miejsce- Wiktoria Przystańska III miejsce - Julia Włodarczyk Wyróżnienie -Alan Wirszuło, Maks Marut, Martyna Przybylska Oprócz konkursu zorganizowana została dyskoteka. Podczas tańców i muzycznych zabaw uczniowie mogli skorzystać z kawiarenki.

Katarzyna Bartczak

Marzena Ryszka

Relacja fotograficzna»

sukcesy naszych drużyn

 

W listopadzie odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych gmin wiejskich powiatu głogowskiego. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Kotli zajęła pierwsze miejsce, a drużyna chłopców trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a dziewczętom życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunami drużyn są: Aleksandra Twardy i Lilla Sobolewska. 

HIT TRZECH POKOLEŃ

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wśród dziadków, rodziców i uczniów klas IV –VII przeprowadzono plebiscyt mający na celu wyłonienie tytułów książek najchętniej przez nich czytanych. Na podstawie informacji zebranych od uczestników plebiscytu hitem trzech pokoleń okazała się książka Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Dużą popularnością wśród czytelników cieszyła się również powieść Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. 

Organizatorzy

„MUZEUM ŚREDNIOWIECZA W KLASIE III C” w Szkole Filialnej w Chociemyśli

Dnia 10.11.2017 w Szkole Filialnej w Chociemyśli można było zwiedzać „Muzeum Średniowiecza w klasie III c”. Powstało 8 stanowisk ze średniowiecznymi: strojami, instrumentami, władcami, makietami grodów, rekwizytami broni, przedmiotami codziennego rzemiosła, potrawami. Klasa III c do swojego muzeum zaprosiła klasę I c oraz oba oddziały przedszkolne. Odwiedziła nas także pani dyrektor Barbara Borodaj oraz cała kadra pracowników Szkoły Filialnej w Chociemyśli. Trzecioklasiści prezentowali eksponaty i dzielili się swoją wiedzą historyczną. Na stoisku z potrawami każdy mógł spróbować średniowiecznych podpłomyków z miodem. Przed wejściem do muzeum uczniowie otrzymywali bilet wstępu, natomiast na pożegnanie otrzymywali kolorowankę związaną z średniowieczem. 

Katarzyna Bartczak

Relacja fotograficzna»

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2017

27 października 2017 r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli z udziałem zaproszonych gości. Jest to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole. Dzieci z klas I a,b,c złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez p. dyrektor Halinę Ignacik na uczniów naszej szkoły.

Po pasowaniu pierwszacy przedstawili część artystyczną dotyczącą pobytu w szkole. Na zakończenie apelu uczniowie otrzymali od rodziców rożki obfitości, a od starszych kolegów z klas VI drobne upominki. 

Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Było to wielkie wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

Relacja fotograficzna»

„Szkolniaki czytają maluchom”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy IIa i 6 latki z Przedszkola Publicznego w Kotli przeprowadzili cykl spotkań pod nazwą ,,Szkolniaki czytają maluchom”. Szkolniaki odwiedzały przedszkolaczków dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). Pierwsze spotkanie odbyło się 21 września w Przedszkolu Publicznym w Kotli w sali „Tygrysków”. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały przyjścia swoich kolegów ze szkoły i z uwagą słuchały bajek o przygodach bohaterów „Sympatycznego Lasu”. Bajki czytali: Mikołaj Łukijańczuk, Pola Machel, Milena Stanek,Weronika Hyżak i Filip Juras. Następnie dzieci kolorowały obrazki konturowe dotyczące treści czytanych utworów.Uczniowie klasy II a bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu i sumiennie się do niego przygotowali. Na ostatnim spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

Ida Gniewosz 

Kamila Łuszczki

Relacja fotograficzna»

MIESZKAŃCY GMINY

PODARUJ ZNICZE NA KRESY 

Koła Misyjne z Parafii św. Marcina działające przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym i Gimnazjum Gminnym im. Zagłębia Miedziowego w Kotli proszą o przyłączenie się do akcji zbiórki zniczy na Kresy Wschodnie. Zebrane znicze zapłoną na wielu polskich mogiłach, zniszczonych i zapomnianych, na których nikt po wyjeździe Polaków do Macierzy nie zapalił nigdy żadnej lampki.

Zbiórka zniczy trwać będzie w dniach 21 i 22 X 2017r. (sobota, niedziela - przed każdą Mszą świętą), a w szkole do 27 X 2017r.(piątek)

Członkowie Koła Misyjnego wraz z opiekunami

„Przysłowia mądrością narodu - zilustruj przysłowie o głowie”

Zapraszamy do uczestnictwa w bibliotecznym konkursie plastycznym ....

Więcej »

Akcja „Sprzątanie Świata” wrzesień 2017

Tradycyjnie we wrześniu w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowano kolejną edycję akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. W tym roku szkolnym akcja odbyła się 27 września 2017r. Dzieci z klas I – III pod opieką wychowawców oczyściły teren i miejsca użyteczności publicznej w okolicach szkoły. Natomiast uczniowie klas IV- VII z opiekunami porządkowali obrzeża lasów i rowy wzdłuż drogi Głogówko – Kotla oraz Chociemyśl –Kotla a także ulice Kotli. Młodzi przyjaciele przyrody w pogodnych nastrojach i w ochronnych rękawicach porządkowali wyznaczone odcinki drogi, gromadząc śmieci do worków zorganizowanych dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy w Kotli oraz Starostwa Powiatowego w Głogowie. Prace porządkowe odbywały się pod czujną opieką Dzielnicowego Gminy Kotla pana mł.asp. Gabriela Jagodzińskiego oraz strażaków z OSP w Kotli. Akcja zakończyła się przy placu koło szkoły, gdzie uczniowie otrzymali kiełbaski z grilla sponsorowane przez GOKiS w Kotli.

Uczniowie sumiennie podeszli do powierzonego zadania. Całe przedsięwzięcie miało na celu wzmocnienie wartości dydaktycznych jak i wychowawczych. Po raz kolejny dzięki współpracy szkoły z Urzędem Gminy uczniowie mieli okazję bezpośredniego poznawania przyrody oraz zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska, w sposób aktywny działając na rzecz swojej „małej ojczyzny”. Wszystkim zaangażowanym w sprzątanie lasu należą się podziękowania.

Relacja fotograficzna»

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas I - VII Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli oraz uczniów SF w Chociemśli odbędzie się 4 września (poniedziałek} 2017 r. o godzinie 830  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kotli. 

Masza św. dla uczniów godz. 745

Spotkanie z wychowawcami w klasach godz. 900

Odjazdy  930.

IX EDYCJA KONKURSU UCZEŃ GODNY NAŚLADOWANIA

W dniu 19 czerwca 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kotli odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia, medale i pamiątkowe dyplomy dla tegorocznych laureatów konkursu Uczeń Godny Naśladowania. Inicjatorem konkursu, który trwa od 2008 r. był ówczesny dzielnicowy, Pan Piotr Kowalski. Zgodnie z regulaminem propagującym wzorowe zachowanie uczniów „reaguję, pomagam, nie jestem obojętny”, nagrodzeni zostali uczniowie, którzy swoją postawą, zachowaniem i zaangażowaniem wyróżnili się w szkole i środowisku.

Więcej »

Relacja fotograficzna»

Wycieczka do Zielonej Góry

16 czerwca 2017r. uczniowie klasy IIb i IIIa Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli, wspólnie z wychowawczyniami- p. I. Rutkowską i p. D. Baraniecką oraz pedagogiem szkolnym- p E. Kempą, udali się na wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwszym punktem zwiedzania był pobyt w Centrum Przyrodniczym- Centrum Nauki Keplera. Uczniowie pod kierunkiem naukowca samodzielnie wykonywali niesamowite eksperymenty na 34 interaktywnych stanowiskach.

Więcej »

Relacja fotograficzna»

CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO KOŚCIANA

Dnia 13 czerwca dzieci z klasy Ia i IIIb wyjechały na wycieczkę do Kościana na Wyspę Piratów. Pod okiem piratów szukali skarbów na różnych kontynentach przeżywając różne przygody. Z kontynentu na kontynent przepływali tratwami po morzach i oceanach. Na koniec podróży upiekli kiełbaski na ognisku i zjedli smaczne lody. Na koniec wycieczki była wspólna zabawa na pirackim placu. 

Organizatorzy: 

Małgorzata Włodarska 

Ida Gniewosz

Małgorzata Bassarab

Relacja fotograficzna»

SPRAWOZDANIE Z II EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ O ZŁOTY PIEG PANA KLEKSA”


Od dwóch lat w naszej szkole organizowany jest konkurs ortograficzny „O Złoty Pieg Pana Kleksa”. 

W roku szkolnym 2015/2016 w konkursie brały udział klasy IV, w roku szkolnym 2016/2017 adresatami konkursu byli uczniowie klas IV i V. 

15 czerwca 2017 r. uczniowie pisali dyktando, na podstawie którego z każdej klasy wyłoniono trzyosobowe drużyny, które reprezentowały swoją klasę. 19 czerwca 2017 r. odbył się II etap konkursu. Poszczególne drużyny rozwiązywały zadania z trudnościami ortograficznymi, za które otrzymywały punkty. 

W wyniku rywalizacji drużyny otrzymały następującą liczbę punktów: 

- klasa IVa – 19 punktów, 

- klasa IV b – 19 punktów,

- klasa Va – 24 punkty, 

- klasa V b – 19 punktów 

Zwycięską drużyną została klasa Va, w składzie: Małgorzata Olszak, Wiktor Stodoła, Bartosz Kubacki. Organizatorzy:

Barbara Gela Rutkowska 

Alina Szermer

„Dzień dla życia” – 02.06.2017 r

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kotli w dniu 02.06.2017r. po raz trzeci zorganizował piknik rodzinny wraz z poborem krwi pod hasłem „Znajdź czas, podziel się krwią przed wakacjami” w ramach promocji krwiodawstwa na terenie gminy Kotla. Piknik był uwieńczeniem trzyletniej współpracy z RCKiK we Wrocławiu TO w Głogowie w ramach projektu „Twoja krew-moje życie. Razem pokonamy smoka”. Piknik był okazją do spotkania z rodzinami, posłuchania i obejrzenia występów przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Więcej »

Relacja fotograficzna»

Egzamin na kartę rowerową

W środę 07.06.2017r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 55 uczniów, którzy ukończyli 10 lat. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej ( testy) i praktycznej ( jazda na rowerze). Obie części egzaminu odbywały się pod czujnym okiem pana policjanta mł.aspiranta Gabriela Jagodzińskiego, któremu bardzo dziękujemy za pomoc. Ostatecznie egzamin pozytywnie zdało 50 uczniów. Na najbliższym apelu zostaną wręczone im karty rowerowe. 

Do egzaminu uczniów przygotowały: 

Małgorzata Bassarab i Lilla Sobolewska.

Relacja fotograficzna»

Wędrówka z Chociemyśli do Kotli


Dnia 7 czerwca uczniowie Szkoły Filialnej w Chociemyśli wykazali się kondycją fizyczną. Klasy IIc i IIIc wybrały się na wędrówkę do Kotli. Dzieci odwiedziły Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, gdzie miały swój postój na śniadanie. Następnie mali podróżnicy wybrali się na lody do pobliskiego marketu oraz na gminny plac zabaw. W drodze powrotnej uczniowie spotkali się z dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, panią Haliną Ignacik, która pochwaliła uczniów za ich wytrzymałość i wręczyła im słodki upominek.

Katarzyna Bartczak 

Paulina Ciunajcius 

Wioletta Dydo

„Dzień mamy i taty” w SF w Chociemyśli

Dnia 6 czerwca uczniowie Szkoły Filialnej w Chociemyśli zorganizowali uroczyste obchody „Dnia mamy i taty”. Występy odbyły się na sali widowiskowej w GOKiS w Kotli. Klasy IIc i IIIc przygotowały piosenki, wiersze, tańce i teatrzyk dla swoich rodziców. Na koniec uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. 

Katarzyna Bartczak 

Paulina Ciunajcius

Relacja fotograficzna»

„Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli zorganizowano imprezę promującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcję poprzedziły działania: 

1. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie wybrali się do biblioteki, by tam po zasięgnięciu opinii nauczyciela biblioteki wypożyczyć książkę odpowiadającą ich oczekiwaniom. 

2. W czasie dodatkowych zajęć „Bliżej książki” starsi uczniowie ( z klasy V i VI) przygotowali prace pod hasłem „Z książką mi do twarzy” (sleeveface), które następnie zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom, by zachęcić ich tym samym, by ci wykonali swoje zdjęcia z przeczytaną przez siebie książką.

Finałem powyższych działań było spotkanie uczniów, nauczycieli i wychowawców naszej szkoły na wspólnym czytaniu. 1 czerwca uczniowie przynieśli swoją książkę, koce, by mile spędzić czas na wykonywaniu plakatów promujących czytelnictwo oraz na wspólnym czytaniu. W tym samym czasie uczniowie z klas I-III malowali na powierzchni boiska szkolnego okładki książek oraz wizerunki ulubionych bohaterów.

Relacja fotograficzna»

Dzień Dziecka w SF w Chociemyśli

1 czerwca wszyscy uczniowie w SF w Chociemyśli hucznie obchodzili swoje święto. Oddziały przedszkolne gościły klauna, który zabawiał i rozśmieszał obie grupy przedszkolne. Były zabawy, wielkie bańki mydlane i pomalowane twarze. W szkole podstawowej zapewniono atrakcje w postaci przejażdżki kulą zorbą oraz elektroniczny paintball. Szczery śmiech dzieci był dowodem na udaną zabawę. W między czasie uszykowano dla dzieci poczęstunek (hot-dogi, lody i napoje). 

Katarzyna Bartczak 

Paulina Ciunajcius- Baraniecka 

Magdalena Kołodziejska 

Alina Purgał

Małgorzata Soś

Relacja fotograficzna»

02.06.2017 r. - „DZIEŃ DLA ŻYCIA”

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZED87SZKOLNY W KOTLI przy współpracy RCKiK we Wrocławiu im.prof.dr hab. Tadeusza Dorobisza TO Głogów organizuje zbiórkę krwi pod hasłem ....

Więcej »

UWAGA!!! Konkurs plastyczny „Oddając krew – darujesz życie”

Tydzień Profilaktyki w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kotli

W dniach 09.05-19.05. 2017 r. odbył się Kolorowy Tydzień Profilaktyki w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kotli

Więcej »

Relacja fotograficzna»

Misio ,,Tulisio” w Kotli

W dniu 22.05.2017 r. do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli przyjechał Misio o wdzięcznym imieniu Tulisio. Miś Tulisio był bohaterem spektaklu przygotowanego przez Teatr Edukacji ,,Maska” z Krakowa. Spektakl to bajka o przyjaźni i tolerancji, o wartościach, które powinni przestrzegać wszyscy. To opowieść o grzecznym i uczynnym misiu, który jest źle traktowany przez zajączka. Motywem przewodnim spektaklu jest ukazanie widzom tego, jak ważna jest życzliwość i przyjaźń.

Przedstawienie odbywało się atmosferze radości, śmiechu, wesołych okrzyków i zabawy połączonej z nauką. Oprócz uczniów klas I- III, przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. Przedstawienie opłacono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy Kotla. Uczniowie podziękowali Komisji i Panu Wójtowi brawami i wesołym uśmiechem na buzi.

Pedagog mgr Ewa Kempa

Apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II

Dnia 12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbył się uroczysty apel upamiętniający Papieża Świętego Jana Pawła II. Swoją obecnością zaszczycili go zaproszeni goście: Ksiądz proboszcz Andrzej Skoczylas, Dyrektor GOKiS Pani Iwona Adamczak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. 

Ojciec Święty Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Słowa Papieża Jana Pawła II są dewizą , jak piękniej, godniej i treściwiej żyć. To testament zostawiony nie tylko nam, lecz także następnym pokoleniom. Dziewczęta i chłopcy z Koła Misyjnego przypomnieli postać naszego Papieża, jego życie, służbę Bogu i ludziom w montażu słowno – muzycznym. 

Oprawę muzyczną apelu przygotowali uczniowie z klas czwartych piątych i szóstych pod kierunkiem Pani Ludmiły Woźniak. Oprawę techniczną i prezentację multimedialną zapewniła Pani Małgorzata Bassarab. 

Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Apel dostarczył wielu wzruszeń całej społeczności szkolnej. 

Opiekunowie:

Elżbieta Baczyńska 

Henryka Bylebył 

Ludmiła Woźniak 

Małgorzata Bassarab

Relacja fotograficzna»

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

W 09 maja 2017 r. trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników, przeprowadzony został na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli próbny alarm przeciwpożarowy. Celem ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i w wyznaczonym czasie. Po usłyszeniu alarmu ( 3 długie dzwonki) uczniowie wraz z pracownikami opuścili zadymiony budynek szkoły. Ustawili się na placu przy boisku szkolnym, i obserwowali akcję strażaków. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną gdzie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez strażaków: Piotra Kasprzyka, Wojciech Woźniaka, Józefa Wożniaka, Dariusza Karbowińskiego, Szymona Sadowskiego. Akcja mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli. Dziękujemy również Panu Marianowi Porębskiemu, Komendantowi Gminnemu Ochrony Pożarowej w Kotli, koordynatorowi próbnego alarmu w szkole. 

Ewa Kempa

Relacja fotograficzna»

TURNIEJ BRD

W sobotę 06.05.2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy odbył się półfinał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.. Drużyna Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Kotli w składzie: Wiktor Stodoła, Małgorzata Olszak, Żaneta Kalińska, Dawid Wiciak zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Uczniowie naszej szkoły walczyli dzielnie i godnie reprezentowali powiat głogowski w konkursie. Gratulujemy i dziękujemy. Do turnieju dzieci przygotowały: Lilla Sobolewska, Małgorzata Bassarab i Aneta Łukasik.

Relacja fotograficzna»

WARSZTATY Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

28 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli zorganizowano warsztaty dla uczniów klas: IIa, IIb, IId, IVb, Vb i VIb w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości zasad postępowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Warsztaty przeprowadziła Pani Agata Cierniak – mama ucznia naszej szkoły, a przy tym wykwalifikowany ratownik przy współpracy ze strażakami z OSP w Kotli. Udział w warsztatach wywołał na uczniach ogromne wrażenie, każdy z uczestników miał okazję zaprezentować poznane procedury postępowania (m.in. numery alarmowe) i poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Uczniowie dokładnie obejrzeli sprzęt, jaki posiadają ratownicy oraz wyposażenie strażaków biorących udział w tego typu akcjach. Prowadzący warsztaty przygotowali pełne napięcia scenki akcji ratowniczych, do których zaangażowano uczniów jako poszkodowanych. Warsztaty wzbudziły wiele emocji, uczniowie chętnie podejmowali współpracę, niektórzy żałowali, że zajęcia trwały tylko jedna godzinę lekcyjną. Najbardziej żałowali uczniowie klas, które nie uczestniczyły w tych warsztatach ze względu na ograniczenie czasu, ale Pani Dyrektor Halina Ignacik zaproponowała prowadzącym powtórzenie takiej akcji dla wszystkich uczniów. Dyrektor Szkoły uroczyście podziękowała Pani Agacie Cierniak, jej asystentce Marcie Zarzyckiej z Gimnazjum Gminnego w Kotli oraz Strażakom z OSP w Kotli wręczając pamiątkowe dyplomy, a uczniowie nagrodzili prowadzących gromkimi brawami. Wszyscy mamy przeświadczenie, że wiedza i doświadczenie zdobyte na tych zajęciach są ważne i mogą przyczynić się do uratowania czyjegoś zdrowia lub życia, a wspólnie spędzony czas nie został zmarnowany. 

Organizator akcji: Dorota Wojno-Fidzińska

Relacja fotograficzna»

Wycieczka do O.K. PARKU w Głogowie

10 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. II a i kl. III a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli udali się do O.K. PARKU, Rodzinnego Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Głogowie. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji: labirynty z basenami z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, duży, dmuchany plac zabaw, karuzela, piłki, klocki, samochody, rowery oraz bardzo dużo innych ciekawych zabawek i gier, które dostarczały dzieciom swobodnej, radosnej zabawy rozładowującej nagromadzone napięcie i stres. Wspólne przeżywanie beztroskich chwil wpłynęło pozytywnie na wzmocnienie więzi pomiędzy dziećmi i wyzwolenie w nich pozytywnych uczuć i emocji.

Opiekunowie: 

Dorota Baraniecka 

Urszula Gniewosz

Relacja fotograficzna»

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY

27 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „KRAJOBRAZY ŚWIATA”. W konkursie uczestniczyło 28 uczniów klas piątych z dziesięciu szkół podstawowych z powiatu głogowskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy Va Wiktor Stodoła, którego zgłosiła p. Teresa Bagińska. Pytania konkursowe były szczegółowe, a rywalizacja między uczestnikami przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Nasz reprezentant wykazał się rozległą wiedzą przyrodniczą i zajął czwarte miejsce. W nagrodę otrzymał dyplom i książkę o tematyce przyrodniczej. Gratulacje ! 

Dorota Wojno-Fidzińska

Relacja fotograficzna»